Martin BANGEMANN : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 27-06-1984 : Liberal and Democratic Group - Puheenjohtaja

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 27-06-1984 : Freie Demokratische Partei (Saksa)

Jäsen 

  • 20-07-1979 / 10-12-1979 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 11-02-1980 / 11-07-1980 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 14-10-1983 / 27-06-1984 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua