Gaetano ARFE' : 1. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Partito socialista italiano (Italia)

Jäsen 

  • 19-07-1979 / 23-07-1984 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Valtuuskunta Euroopan parlamentin ja Portugalin parlamentin välisessä