Annemarie M.C. GOEDMAKERS : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 16-11-1989 / 20-04-1993 : Sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 16-11-1989 / 18-07-1994 : Partij van de Arbeid (Alankomaat)

Jäsen 

  • 16-11-1989 / 14-01-1992 : Suhteista Tsekkoslovakiaan vastaava valtuuskunta
  • 24-11-1989 / 14-01-1992 : Budjettivaliokunta
  • 24-11-1989 / 14-01-1992 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Tsekkoslovakiaan vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Budjettivaliokunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Talousarvion valvontavaliokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Tsekin tasavaltaan ja Slovakiaan vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista Tsekin tasavaltaan ja Slovakiaan vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 23-11-1989 / 14-01-1992 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Energia-asioita, tutkimusta ja teknologiaa käsittelevä valiokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta