Luciana CASTELLINA : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 05-01-1995 : Euroopan yhtyneen vasemmiston konfederaatioryhmä - Jäsen
  • 06-01-1995 / 19-07-1999 : Euroopan yhtyneen vasemmiston konfederaatioryhmä/Pohjoismaiden vihreä vasemmisto - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 26-11-1996 : Rifondazione comunista (Italia)
  • 27-11-1996 / 19-07-1999 : Comunisti unitari (Italia)

Puheenjohtaja 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 05-10-1998 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 22-07-1994 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 05-10-1998 / 19-07-1999 : Institutionaalisten asioiden valiokunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 19-01-1995 : Tutkimusta, teknologista kehittämistä ja energia-asioita käsittelevä valiokunta
  • 19-01-1995 / 15-01-1997 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Palestiinan lakia säätävään neuvostoon vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Kazakstaniin, Kirgisiaan, Uzbekistaniin, Tadzikistaniin, Turkmenistaniin ja Mongoliaan vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedotusvälineitä käsittelevä valiokunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Palestiinan lakia säätävään neuvostoon vastaava valtuuskunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Kazakstaniin, Kirgisiaan, Uzbekistaniin, Tadzikistaniin, Turkmenistaniin ja Mongoliaan vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Palestiinan lakia säätävään neuvostoon vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Kazakstaniin, Kirgisiaan, Uzbekistaniin, Tadzikistaniin, Turkmenistaniin ja Mongoliaan vastaava valtuuskunta