Emilio COLOMBO : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 10-06-1992 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Jäsen
  • 11-06-1992 / 01-08-1992 : Euroopan kansanpuolueen ryhmä (kristillis-demokraattinen puolueryhmä) - Työvaliokunnan jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 01-08-1992 : Democrazia cristiana (Italia)

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 19-01-1990 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
  • 19-01-1990 / 14-01-1992 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 15-01-1992 / 01-08-1992 : Institutionaalisten asioiden valiokunta

Varajäsen 

  • 26-07-1989 / 28-09-1989 : Poliittisten asioiden valiokunta