Roger BARTON : 4. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä - Jäsen

Kansalliset puolueet 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Labour Party (Yhdistynyt kuningaskunta)

Jäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Palestiinan lakia säätävään neuvostoon vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Institutionaalisten asioiden valiokunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Palestiinan lakia säätävään neuvostoon vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Palestiinan lakia säätävään neuvostoon vastaava valtuuskunta

Varajäsen 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Suhteista Israeliin vastaava valtuuskunta