Johanna-Christina GRUND : 3. vaalikausi 

Poliittiset ryhmät 

  • 25-07-1989 / 13-05-1991 : Euroopan oikeistopuolueen tekninen ryhmä - Jäsen
  • 14-05-1991 / 18-07-1994 : Sitoutumattomat

Kansalliset puolueet 

  • 25-07-1989 / 17-02-1991 : Die Republikaner (Saksa)
  • 18-02-1991 / 18-07-1994 : parteilos (Saksa)

Jäsen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Suhteista Ruotsiin, Suomeen, Islantiin ja Pohjoismaiden neuvostoon
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Suhteista Suomeen vastaava valtuuskunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Oikeusasioita ja kansalaisten oikeuksia käsittelevä valiokunta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Naisten oikeuksien valiokunta
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Valtuuskunta EY:n ja Suomen välisessä parlamentaarisessa
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Valtuuskunta EU:n ja Suomen välisessä parlamentaarisessa