Haku

Avustaja

Tyyppi

Jäsen

A P Steuerberatungsgesellschaft mbH Maksun välittäjät Martina MICHELS Helmut SCHOLZ Gabriele ZIMMER
A QUO S. COOP. MAD Maksun välittäjät Marina ALBIOL GUZMÁN Javier COUSO PERMUY
Zine Dajana ABASS ALI Akkreditoidut avustajat Janusz KORWIN-MIKKE
Daniele ABATE Harjoittelijat Goffredo Maria BETTINI
Francesca Abbado Akkreditoidut avustajat Curzio MALTESE
ABBAS AND CO Maksun välittäjät Amjad BASHIR
ABCD CONSULTANTS Maksun välittäjät Emmanuel MAUREL Gilles PARGNEAUX
Rasha ABDU MATTAR Harjoittelijat Louis MICHEL
Stephanie ABELA Paikalliset avustajat Alfred SANT
Lina ABISOGHOMYAN Harjoittelijat Miroslav POCHE
Andrea ABONDIO Paikalliset avustajat Marco ZANNI
Marta ABOUD BELLAS Akkreditoidut avustajat Tania GONZÁLEZ PEÑAS
Jose Ruben ABREU DE CASTRO Harjoittelijat Liliana RODRIGUES
Christoph ABT Akkreditoidut avustajat Karl-Heinz FLORENZ
ACCORD Biuro Rachunkowe Sp. z o.o. Maksun välittäjät Zdzisław KRASNODĘBSKI
ACCOUNTANTSKANTOOR G WOUTERS & CO BVBA Maksun välittäjät Hilde VAUTMANS
ACCOUNTANTSKANTOOR G. WOUTERS EN CO Maksun välittäjät Lieve WIERINCK
ACCOUNTOR TURKU/PARGAS ex-PRETAX Maksun välittäjät Nils TORVALDS
Coline ACH Akkreditoidut avustajat Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY
Susanne ACKERMANN Paikalliset avustajat Christian EHLER
Ioana Catalina ACONSTANTINESEI Akkreditoidut avustajat Mihai ŢURCANU
AD OMNIA Palveluntarjoajat Iveta GRIGULE
Biborka ADAM Akkreditoidut avustajat Ádám KÓSA
ADAMEC AUDIT S.R.O. Maksun välittäjät Miroslav POCHE Stanislav POLČÁK Michaela ŠOJDROVÁ Pavel SVOBODA Tomáš ZDECHOVSKÝ
Tomas ADAMEC Harjoittelijat Lidia Joanna GERINGER de OEDENBERG
Piotr ADAMIEC Harjoittelijat Zbigniew KUŹMIUK
Christopher ADAMS Paikalliset avustajat (jäsenryhmä) Nigel FARAGE Raymond FINCH
Patrick Antony ADAMS Akkreditoidut avustajat Syed KAMALL
Anna Dorota ADAMSKA - PELESZ Paikalliset avustajat Urszula KRUPA
Despoina ADAVALOGLOU Paikalliset avustajat Sotirios ZARIANOPOULOS
Matteo ADDUCI Akkreditoidut avustajat Brando BENIFEI
ADIE TECHNICS Palveluntarjoajat Jean-Paul DENANOT
Marjana Adomeit Paikalliset avustajat Jens GIESEKE
ADP-AUDIT, DANE, PORADENSTVO, S.R.O. Maksun välittäjät Eduard KUKAN Ivan ŠTEFANEC
ADV. CARSTEN KISTEIN APS Maksun välittäjät Margrete AUKEN
ADVOCATENKANTOOR FILIP VAN BERGEN Palveluntarjoajat Mark DEMESMAEKER
ADVOKATNI KANCELAR PETRASEK & SLEPICKA Palveluntarjoajat Kateřina KONEČNÁ
Nicolas Albert Daniel AFFLATET Akkreditoidut avustajat Bernd LUCKE
Ana Cristina AFONSO LEITAO Akkreditoidut avustajat Ana GOMES
AG. CED SRL Maksun välittäjät Marco AFFRONTE
Ameyovi AGBEMAVOR Akkreditoidut avustajat Maurice PONGA
Karl AGIUS Akkreditoidut avustajat Therese COMODINI CACHIA
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Maksun välittäjät Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Maksun välittäjät (jäsenryhmä) Eugen FREUND Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
Ignazio AGLIERI Paikalliset avustajat Giovanni LA VIA
Matteo AGNOLETTO Paikalliset avustajat Renata BRIANO
AGRAR EUROPA kft. Palveluntarjoajat György HÖLVÉNYI
Amanda AHALL Akkreditoidut avustajat Malin BJÖRK
Yumgyul AHMEDOVA Paikalliset avustajat Filiz HYUSMENOVA
AITNET - Tomasz Bystrowski Palveluntarjoajat Róża Gräfin von THUN UND HOHENSTEIN
Giovanni ALBANI Maksun välittäjät Damiano ZOFFOLI
Sarah Maria ALBER Akkreditoidut avustajat Ingeborg GRÄSSLE
Pilar ALBERT SANCHEZ Akkreditoidut avustajat Santiago FISAS AYXELÀ
Elena ALBERTI Paikalliset avustajat Fulvio MARTUSCIELLO
Evelien ALBLAS Akkreditoidut avustajat Cora van NIEUWENHUIZEN
Jelena ALEKSIC Paikalliset avustajat Ivo VAJGL
Nevena ALEKSIEVA Paikalliset avustajat Sergei STANISHEV
Miglė Alenčikaitė Paikalliset avustajat Antanas GUOGA
Loredana-Gabriela Alexandru Akkreditoidut avustajat Sorin MOISĂ
Ruxandra-Alina ALEXE Paikalliset avustajat Daciana Octavia SÂRBU
Zooula ALKIVIADI Paikalliset avustajat Demetris PAPADAKIS
All Profit Business & Co s.c. Maksun välittäjät Danuta JAZŁOWIECKA
John ALLEN Paikalliset avustajat Tim AKER
Julie Anne ALLISON Paikalliset avustajat Derek VAUGHAN
ALLROUND SERVICE GmbH Maksun välittäjät Udo VOIGT
Par Rikard ALLVIN Paikalliset avustajat Max ANDERSSON
Lajos ALMASI Paikalliset avustajat Krisztina MORVAI
Andrea Patricia ALMEIDA CORDERO Akkreditoidut avustajat Mariya GABRIEL
Nagore ALMENA ARBEO Akkreditoidut avustajat Pilar del CASTILLO VERA
ALPHA INFO Palveluntarjoajat Dubravka ŠUICA
Laure ALTEIRAC Akkreditoidut avustajat Michèle ALLIOT-MARIE
Marie Katharina ALTER Akkreditoidut avustajat Gesine MEISSNER
Nicholas James ALTHAM Akkreditoidut avustajat Jacqueline FOSTER
Giancarlo ALTIERI Akkreditoidut avustajat (jäsenryhmä) Andrea COZZOLINO Roberto GUALTIERI
Pierre-Edouard Tamatoa ALTIERI Akkreditoidut avustajat Renaud MUSELIER
Jon ALTOLAGIRRE ASKASIBAR Paikalliset avustajat Josu JUARISTI ABAUNZ
ALTONEO Conseil Maksun välittäjät Jean ARTHUIS
Magali ALTOUNIAN Akkreditoidut avustajat Françoise GROSSETÊTE
Victor Luis ALVAREZ MARTINEZ Paikalliset avustajat Estefanía TORRES MARTÍNEZ
Joana ALVES Harjoittelijat José Inácio FARIA
JOSE ALBERTO ALVES PEREIRA Akkreditoidut avustajat (jäsenryhmä) Francisco ASSIS Ana GOMES Liliana RODRIGUES Maria João RODRIGUES Manuel dos SANTOS Ricardo SERRÃO SANTOS Pedro SILVA PEREIRA Carlos ZORRINHO
Giuseppe ALVIGGI Harjoittelijat Andrea COZZOLINO
Antonella ALVISINI Akkreditoidut avustajat Paolo DE CASTRO
AM ASPECT OOD Maksun välittäjät Eva MAYDELL
Maria Do Rosario Henriques AMADOR Paikalliset avustajat João PIMENTA LOPES
Hakan AMASYALI Akkreditoidut avustajat Filiz HYUSMENOVA
Santa AMATO Harjoittelijat Salvatore CICU
Jean Etienne Marie Patrick AMAUDRIC DU CHAFFAUT Akkreditoidut avustajat Angélique DELAHAYE
Benedetta AMBROGETTI Paikalliset avustajat Simona BONAFÈ
Marlena Agnieszka AMBROZIK Paikalliset avustajat Urszula KRUPA
Justyna AMKO Ameljan-Kowalska Palveluntarjoajat Kazimierz Michał UJAZDOWSKI
Filomena AMOR MERINO Paikalliset avustajat (jäsenryhmä) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Mafalda Margarida AMORIM OLIVEIRA DE SOUSA Harjoittelijat José Inácio FARIA
Aliz-Timea ANDERCO Paikalliset avustajat Csaba SÓGOR
Michel Vincent ANDERLINI Akkreditoidut avustajat Jasenko SELIMOVIC
Henrik Bang ANDERSEN Akkreditoidut avustajat Rina Ronja KARI
Jens ANDERSEN Paikalliset avustajat Margrete AUKEN
Michel Bloch ANDERSEN Harjoittelijat Morten LØKKEGAARD
Mikkel Bang Andersen Akkreditoidut avustajat (jäsenryhmä) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Martin ANDERSSON Akkreditoidut avustajat Fredrick FEDERLEY
Karen Louise Anderton Paikalliset avustajat Keith TAYLOR
Armen ANDONIAN Akkreditoidut avustajat Nirj DEVA
Beatriz ANDRADE Harjoittelijat Sofia RIBEIRO
Guenter ANDRAE Paikalliset avustajat Peter JAHR
Marton ANDRASSY Akkreditoidut avustajat Tamás DEUTSCH
Elsa Andreadou Akkreditoidut avustajat Kostas CHRYSOGONOS
Nikolay ANDREEV Akkreditoidut avustajat Nikolay BAREKOV
Nikolay ANDREEV Paikalliset avustajat Mariya GABRIEL
Elka Andreeva Paikalliset avustajat Nikolay BAREKOV
Magdalina ANDREEVA Akkreditoidut avustajat Nikolay BAREKOV
Sabina Andrei Harjoittelijat Claudia ȚAPARDEL
Francesko ANDREJA Harjoittelijat Ivan JAKOVČIĆ
Luis Ignacio ANDREU PALOMARES Paikalliset avustajat Florent MARCELLESI
Mieke ANDRIESE Akkreditoidut avustajat Marcel de GRAAFF
Adriana-Roxana ANDRONIC Akkreditoidut avustajat Damian DRĂGHICI
Artur ANDRYSIAK Palveluntarjoajat Jarosław KALINOWSKI
Perrine ANDRZEJEWSKI Akkreditoidut avustajat Gilles PARGNEAUX
Anabel ANDUJAR VAZQUEZ Akkreditoidut avustajat Francisco José MILLÁN MON
Eleftheria ANGELI Harjoittelijat Dimitrios PAPADIMOULIS
Martina ANGELINI Akkreditoidut avustajat Rosa D'AMATO
Kiril ANGELOV Paikalliset avustajat Nikolay BAREKOV
MITKO ANGELOV Akkreditoidut avustajat Svetoslav Hristov MALINOV
Daniel ANGER Paikalliset avustajat Arne LIETZ
Ioan Mircea Anghel Paikalliset avustajat Emilian PAVEL
Raluca ANGHEL Akkreditoidut avustajat Emilian PAVEL
Adina-Maria ANGHELACHE Harjoittelijat Andi CRISTEA
Elena ANGHELINI Paikalliset avustajat Claudiu Ciprian TĂNĂSESCU
Francesca ANGILERI Harjoittelijat Giovanni LA VIA
Pieyre Alexandre ANGLADE Varapuhemiesten/Kvestorien avustajat Pavel TELIČKA
Dario ANNOSCIA Akkreditoidut avustajat Alfred SANT
Vincenza ANSELMO Harjoittelijat Barbara MATERA
Konstantina ANTHI Akkreditoidut avustajat Eva KAILI
ANTHONY RJ WALKER IT SERVICES Palveluntarjoajat Jill SEYMOUR
Stephanie ANTOINE-JACQUEMARD Akkreditoidut avustajat Frank ENGEL
Michela ANTONIOLI Paikalliset avustajat Massimiliano SALINI
Desislava ANTONOVA Paikalliset avustajat Svetoslav Hristov MALINOV
Marina ANTONOVA Akkreditoidut avustajat Andrey NOVAKOV
Nazar ANTONYK Harjoittelijat Janusz LEWANDOWSKI
Russell Thomas ANTRAM Paikalliset avustajat Seb DANCE
Saara ANTTINEN Akkreditoidut avustajat Liisa JAAKONSAARI
Vytautas ANUZIS Paikalliset avustajat Valentinas MAZURONIS
Karine AOUADJ Paikalliset avustajat Marielle de SARNEZ
Javier APARICIO RUBIO Akkreditoidut avustajat Beatriz BECERRA BASTERRECHEA
Erik APEL Akkreditoidut avustajat Bodil VALERO
Ana Cristina Apolinario Delgado Akkreditoidut avustajat António MARINHO E PINTO
APS STEUERBERATER Maksun välittäjät Sylvia-Yvonne KAUFMANN Jo LEINEN Arne LIETZ Susanne MELIOR
APSIS AUDIT Maksun välittäjät Marielle de SARNEZ Nathalie GRIESBECK Robert ROCHEFORT
AQUILONIS d.o.o Palveluntarjoajat Davor ŠKRLEC
Maximilian Marcello Horst ARACENA Akkreditoidut avustajat Franz OBERMAYR
Gergely Laszlo ARATO Akkreditoidut avustajat Péter NIEDERMÜLLER
Daniel Filipe ARAUJO CASTRO NEVES Akkreditoidut avustajat Paulo RANGEL
Aroa ARAUZO PEREZ Paikalliset avustajat Javi LÓPEZ
ARCOLYS Palveluntarjoajat Michèle ALLIOT-MARIE
Monica ARENAS Paikalliset avustajat Louis MICHEL
Maxime ARGENTIN Paikalliset avustajat Nicolas BAY
Mihaela ARGIROVA Paikalliset avustajat Andrey KOVATCHEV
Ida Aringer Harjoittelijat Karin KADENBACH
Cristina Maria ARION Akkreditoidut avustajat Cristian Dan PREDA
ARISTON Palveluntarjoajat Miroslav POCHE
Antonino ARLACCHI Akkreditoidut avustajat Ivo VAJGL
Mark ARLESTRAND Akkreditoidut avustajat Jasenko SELIMOVIC
Justine ARNAUD Paikalliset avustajat Michèle RIVASI
Pierre-Yvain ARNAUD Paikalliset avustajat Guillaume BALAS
Isaac Nathan Esther ARNOUD Akkreditoidut avustajat Nadine MORANO
Christian ARON Paikalliset avustajat Angelika NIEBLER
Miguel Xavier ARTETA ARILLA Paikalliset avustajat Maite PAGAZAURTUNDÚA RUIZ
ARTS MEDIA Palveluntarjoajat Raffaele FITTO
Artsylvania Media Srl Palveluntarjoajat Daniel BUDA
Cecilia ARVEDI Akkreditoidut avustajat Daniela AIUTO
Maria Maijastiina ARVOLA Akkreditoidut avustajat Petri SARVAMAA
ASAT CONSULTING (EX TAX ADVISORY & CONSULTING SRL) Maksun välittäjät Adina-Ioana VĂLEAN
ASD - OIKONOMIKOI SYMVOYLOI Maksun välittäjät Eva KAILI
Mariano Luis Asenjo Pajares Paikalliset avustajat Paloma LÓPEZ BERMEJO
Antoaneta ASENOVA Akkreditoidut avustajat Filiz HYUSMENOVA
Asenia ASENOVA Paikalliset avustajat Nikolay BAREKOV
Shams ASGARLI Harjoittelijat Klaus BUCHNER
ASIANAJOTOIMISTO FERENDA OY Maksun välittäjät Pirkko RUOHONEN-LERNER Hannu TAKKULA
Alise ASKINEZERE Akkreditoidut avustajat Catherine STIHLER
ASOCIATIA DEMOCRATIE, DIALOG, CIVILIZATIE Palveluntarjoajat Monica MACOVEI
Andre ASSARSSON Paikalliset avustajat Gunnar HÖKMARK
ASSOCIATION DES DEPUTES EUROPEENS PCF Maksun välittäjät Patrick LE HYARIC
Karl-Hadrien ASTIE Paikalliset avustajat (jäsenryhmä) Angélique DELAHAYE Brice HORTEFEUX
ASTRA REFIZ D.O.O. Maksun välittäjät Tonino PICULA Davor ŠKRLEC
Christina ATALAY (WEBER) Paikalliset avustajat Peter SIMON
Magdalena Zhivkova Atanasova Paikalliset avustajat Nikolay BAREKOV
Tsvetelina ATANASOVA Paikalliset avustajat Georgi PIRINSKI
Georgios ATHANASIADIS Akkreditoidut avustajat Theodoros ZAGORAKIS
Stephen Bryan ATKINSON Akkreditoidut avustajat James CARVER
Andro ATLAGA Akkreditoidut avustajat Ivica TOLIĆ
Dimitrios Atreidis Paikalliset avustajat Theodoros ZAGORAKIS
AUDECA Maksun välittäjät Guillaume BALAS Isabelle THOMAS
Patrice AUDIBERT Akkreditoidut avustajat Frédérique RIES
AUDIT CONSEIL EXPERTISE - Guy Castinel Maksun välittäjät Renaud MUSELIER
AUDITAX Maksun välittäjät Vladimír MAŇKA Boris ZALA
AUDITCONSULTING EOOD Maksun välittäjät Mariya GABRIEL
AUDITRIUSMAD AUDITORIA E CONSULTORIA LDA Maksun välittäjät Liliana RODRIGUES
Aurelia Serena Auerbacher Akkreditoidut avustajat Siegfried MUREŞAN
Claas AUGNER Palveluntarjoajat Martin SONNEBORN
Elisabeth AUGUSTIN Paikalliset avustajat Kerstin WESTPHAL
James Frederick AULIFFE Akkreditoidut avustajat Richard ASHWORTH
Crawford Roy Martin AUSTIN Akkreditoidut avustajat Steven WOOLFE
AUTOTAKSI PSALTIROV ROMAN S.P. Palveluntarjoajat Romana TOMC
David AVILA Maksun välittäjät Marisa MATIAS
AVILA Spolka z ograniczona odpowiedzialnosci Maksun välittäjät Zdzisław KRASNODĘBSKI
Manuel AVRAMESCU Akkreditoidut avustajat Ramona Nicole MĂNESCU
Florin Alin AXIN Paikalliset avustajat Doru-Claudian FRUNZULICĂ
Sophie Alexandra AYLMER Akkreditoidut avustajat Keith TAYLOR
Cirilo Andre AZEVEDO DA COSTA Paikalliset avustajat Paulo RANGEL
Linda AZIZ Akkreditoidut avustajat Cecilia WIKSTRÖM
AZUKEN LTD Maksun välittäjät Ilhan KYUCHYUK
Claire Azzopardi Paikalliset avustajat Miriam DALLI
Nicholas Azzopardi Paikalliset avustajat David CASA
Anissa AZZOUG Paikalliset avustajat Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY

Valtuutettu avustaja työskentelee jossakin Euroopan parlamentin kolmesta toimipaikasta (Bryssel, Luxemburg tai Strasbourg), ja hänellä on suoraan parlamentin kanssa tehty työsopimus, johon sovelletaan EU:n lainsäädäntöä. Paikallinen avustaja työskentelee jossakin EU:n jäsenvaltiossa, ja hänellä on suoraan jäsenen kanssa tehty yksityisoikeudellinen työ- tai palvelusopimus, johon sovelletaan kyseisen valtion lainsäädäntöä. Lisäksi jäsenillä voi olla harjoittelijoita parlamentin tiloissa ja jäsenvaltioissa.
Lisätietoja on osiossa Henkilöstöä koskevat määräykset.