Simone VEIL
  • Simone
    VEIL
  • Francuska
  • Datum rođenja: 13. srpnja 1927., Nice Datum smrti: 30. lipnja 2017.

Klubovi zastupnika

  • 17.07.1979 / 08.02.1982 : Klub zastupnika liberala i demokrata - Članica
  • 09.02.1982 / 23.07.1984 : Klub zastupnika liberala i demokrata - Potpredsjednica
  • 24.07.1984 / 12.12.1985 : Klub zastupnika liberala i demokrata - Predsjednica
  • 13.12.1985 / 24.07.1989 : Klub zastupnika liberala i demokratskih reformista - Predsjednica
  • 25.07.1989 / 30.03.1993 : Klub zastupnika liberala i demokratskih reformista - Potpredsjednica

Nacionalne stranke

  • 17.07.1979 / 23.07.1984 : Union pour la France en Europe (Francuska)
  • 24.07.1984 / 24.07.1989 : Union pour la démocratie française (Francuska)
  • 25.07.1989 / 30.03.1993 : Union pour la démocratie française (Francuska)

Predsjednica

  • 17.07.1979 / 18.01.1982 : Europski parlament
  • 17.07.1979 / 18.01.1982 : Predsjedništvo Parlamenta

Predsjednica

  • 21.01.1982 / 23.07.1984 : Odbor za pravna pitanja

Potpredsjednica

  • 27.07.1989 / 12.09.1990 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i EEZ-a (AKP – EEZ)
  • 13.09.1990 / 12.09.1991 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i EEZ-a (AKP – EEZ)
  • 13.09.1991 / 14.01.1992 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između AKP-a i EEZ-a (AKP – EEZ)

Članica

  • 11.04.1983 / 23.07.1984 : Izaslanstvo za odnose sa SAD-om
  • 26.07.1984 / 13.11.1986 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 09.06.1986 / 11.09.1986 : Odbor za političke poslove
  • 26.07.1989 / 14.01.1992 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 19.11.1990 / 14.01.1992 : Odbor za političke poslove
  • 15.01.1992 / 30.03.1993 : Odbor za vanjske poslove i sigurnost
  • 15.01.1992 / 17.09.1992 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske ekonomske zajednice (AKP – EEZ)
  • 28.01.1992 / 30.03.1993 : Pododbor za ljudska prava
  • 18.09.1992 / 30.03.1993 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske ekonomske zajednice (AKP – EEZ)

Zamjenica

  • 26.07.1984 / 20.01.1987 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 21.01.1987 / 24.07.1989 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 26.07.1989 / 14.01.1992 : Odbor za prava žena
  • 26.07.1989 / 18.11.1990 : Odbor za političke poslove
  • 15.01.1992 / 30.03.1993 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 15.01.1992 / 10.02.1993 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike
  • 11.02.1993 / 30.03.1993 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike