Michèle ALLIOT-MARIE : 8. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 01-07-2014 / 01-07-2019 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (kršćanski demokrati) - Članica

Nacionalne stranke 

  • 01-07-2014 / 29-05-2015 : Union pour un Mouvement Populaire (Francuska)
  • 30-05-2015 / 01-07-2019 : Les Républicains (Francuska)

Predsjednica 

  • 13-10-2014 / 01-07-2019 : Izaslanstvo za odnose s Arapskim poluotokom

Zastupnik 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Odbor za vanjske poslove
  • 14-07-2014 / 12-10-2014 : Izaslanstvo za odnose s Arapskim poluotokom
  • 13-10-2014 / 01-07-2019 : Konferencija predsjednika izaslanstava
  • 19-01-2017 / 01-07-2019 : Odbor za vanjske poslove

Zamjenica 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 14-07-2014 / 01-07-2019 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 19-01-2017 / 02-07-2017 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 03-07-2017 / 01-07-2019 : Odbor za industriju, istraživanje i energetiku

Glavne parlamentarne aktivnosti 

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Na zahtjev odbora, kluba zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika podnose se prijedlozi rezolucija o aktualnim pitanjima o kojima se glasuje na plenarnoj sjednici. Članci 132. , 136. , 139 i 144. Poslovnika

Usmena pitanja 
Odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu mogu uputiti pitanje za usmeni odgovor s raspravom Europskoj komisiji, Vijeću ili potpredsjedniku Komisije / visokom predstavniku Unije. Članak 136. Poslovnika

Druge parlamentarne aktivnosti 

Pisana pitanja 
Zastupnici smiju uputiti određen broj pitanja za pisani odgovor predsjedniku Europskog vijeća, Vijeću, Komisiji i potpredsjedniku Komisije / visokom predstavniku Unije. Članak 138. Poslovnika, Prilog III. Poslovniku

Izjave 

Izjava o financijskim interesima