Hans-Gert PÖTTERING : 7. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 14-07-2009 / 30-06-2014 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (kršćanski demokrati) - Član

Nacionalne stranke 

  • 14-07-2009 / 30-06-2014 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Njemačka)

Zastupnik 

  • 16-07-2009 / 18-01-2012 : Odbor za vanjske poslove
  • 16-09-2009 / 30-06-2014 : Izaslanstvo za odnose s Arapskim poluotokom
  • 19-01-2012 / 30-06-2014 : Odbor za vanjske poslove

Zamjenik 

  • 16-07-2009 / 19-10-2010 : Odbor za ustavna pitanja
  • 16-09-2009 / 30-06-2014 : Izaslanstvo za odnose sa SAD-om
  • 16-09-2009 / 30-06-2014 : Izaslanstvo u Parlamentarnoj skupštini Unije za Mediteran
  • 20-10-2010 / 18-01-2012 : Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove
  • 19-01-2012 / 08-02-2012 : Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove
  • 09-02-2012 / 22-01-2014 : Odbor za promet i turizam
  • 23-01-2014 / 30-06-2014 : Odbor za razvoj

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika

Izjave 

Izjava o financijskim interesima