Richard HOWITT
  • Richard
    HOWITT
  • Ujedinjena Kraljevina
  • Datum rođenja: 5. travnja 1961., Reading

Klubovi zastupnika

  • 19.07.1994 / 19.07.1999 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član
  • 20.07.1999 / 19.07.2004 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član
  • 20.07.2004 / 13.07.2009 : Klub socijalista u Europskom parlamentu - Član
  • 14.07.2009 / 30.06.2014 : Klub zastupnika Progresivnog saveza socijalista i demokrata u Europskom parlamentu - Član
  • 01.07.2014 / 01.11.2016 : Klub zastupnika Progresivnog saveza socijalista i demokrata u Europskom parlamentu - Član

Nacionalne stranke

  • 19.07.1994 / 19.07.1999 : Labour Party (Ujedinjena Kraljevina)
  • 20.07.1999 / 19.07.2004 : Labour Party (Ujedinjena Kraljevina)
  • 20.07.2004 / 13.07.2009 : Labour Party (Ujedinjena Kraljevina)
  • 14.07.2009 / 30.06.2014 : Labour Party (Ujedinjena Kraljevina)
  • 01.07.2014 / 01.11.2016 : Labour Party (Ujedinjena Kraljevina)

Potpredsjednik

  • 16.01.1997 / 19.07.1999 : Odbor za regionalnu politiku
  • 01.09.2004 / 14.01.2007 : Pododbor za ljudska prava
  • 15.01.2007 / 30.01.2007 : Pododbor za ljudska prava
  • 31.01.2007 / 13.07.2009 : Pododbor za ljudska prava
  • 13.10.2014 / 01.11.2016 : Izaslanstvo za odnose s državama južne Azije

Član

  • 21.07.1994 / 15.01.1997 : Odbor za regionalnu politiku
  • 17.11.1994 / 11.07.1995 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike
  • 12.07.1995 / 15.01.1997 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike
  • 16.01.1997 / 13.10.1997 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike i Mercosurom
  • 14.10.1997 / 23.02.1999 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike i Mercosurom
  • 24.02.1999 / 19.07.1999 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike i Mercosurom
  • 21.07.1999 / 14.01.2002 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 14.09.1999 / 14.01.2002 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj parlamentarnoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske unije (AKP – EU)
  • 17.01.2002 / 01.06.2003 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 06.02.2002 / 19.07.2004 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj parlamentarnoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske unije (AKP – EU)
  • 02.06.2003 / 19.07.2004 : Odbor za vanjske poslove, ljudska prava te zajedničku sigurnosnu i obrambenu politiku
  • 21.07.2004 / 14.01.2007 : Odbor za vanjske poslove
  • 21.07.2004 / 31.08.2004 : Pododbor za ljudska prava
  • 15.09.2004 / 13.07.2009 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Turske
  • 15.01.2007 / 30.01.2007 : Odbor za vanjske poslove
  • 31.01.2007 / 13.07.2009 : Odbor za vanjske poslove
  • 16.07.2009 / 18.01.2012 : Pododbor za ljudska prava
  • 16.07.2009 / 18.01.2012 : Odbor za vanjske poslove
  • 16.07.2009 / 24.11.2009 : Pododbor za sigurnost i obranu
  • 16.09.2009 / 30.06.2014 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Turske
  • 19.01.2012 / 30.06.2014 : Odbor za vanjske poslove
  • 19.01.2012 / 30.06.2014 : Pododbor za ljudska prava
  • 01.07.2014 / 01.11.2016 : Odbor za vanjske poslove
  • 01.07.2014 / 01.11.2016 : Pododbor za ljudska prava
  • 14.07.2014 / 12.10.2014 : Izaslanstvo za odnose s državama južne Azije

Zamjenik

  • 21.07.1994 / 10.08.1994 : Odbor za ekonomsku, monetarnu i industrijsku politiku
  • 21.07.1994 / 15.01.1997 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 16.01.1997 / 19.07.1999 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 05.02.1998 / 19.07.1999 : Pododbor za ljudska prava
  • 22.07.1999 / 14.01.2002 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 17.01.2002 / 19.07.2004 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 21.07.2004 / 14.01.2007 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 15.09.2004 / 13.07.2009 : Izaslanstvo u Odboru za parlamentarnu suradnju između EU-a i Rusije
  • 19.01.2006 / 14.02.2007 : Privremeni odbor za navodno korištenje europskih zemalja od strane CIA-e za prijevoz i nezakonito zadržavanje zatvorenika
  • 15.01.2007 / 30.01.2007 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 31.01.2007 / 13.07.2009 : Pododbor za sigurnost i obranu
  • 31.01.2007 / 13.07.2009 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 16.07.2009 / 15.09.2009 : Odbor za pravna pitanja
  • 16.09.2009 / 30.06.2014 : Izaslanstvo za odnose s Parlamentarnom skupštinom NATO-a
  • 16.09.2009 / 30.06.2014 : Izaslanstvo za odnose s državama južne Azije
  • 16.09.2009 / 18.01.2012 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 16.09.2009 / 30.06.2014 : Izaslanstvo za odnose s Afganistanom
  • 25.11.2009 / 18.01.2012 : Pododbor za sigurnost i obranu
  • 19.01.2012 / 30.06.2014 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 19.01.2012 / 30.06.2014 : Pododbor za sigurnost i obranu
  • 08.07.2014 / 01.11.2016 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 08.07.2014 / 01.11.2016 : Pododbor za sigurnost i obranu
  • 10.10.2014 / 01.11.2016 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Turske

Parlamentarne aktivnosti na plenarnoj sjednici ‒ 7. saziv

Govor(i) na plenarnoj sjednici

149

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja

2

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja u sjeni

3

Mišljenja ‒ u svojstvu izvjestitelja

3

MIŠLJENJE o prijedlogu Direktive Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Direktiva Vijeća 78/660/EEZ i 83/349/EEZ o otkrivanju nefinancijskih i drugih podataka od strane velikih trgovačkih društava i grupa

EMPL
10-12-2013 EMPL_AD(2013)519836

  OPINION on Corporate Social Responsibility: accountable, transparent and responsible business behaviour and sustainable growth

EMPL
15-01-2013 EMPL_AD(2013)498079

  OPINION Human rights, social and environmental standards in international trade agreements

EMPL
03-05-2010 EMPL_AD(2010)438256

Mišljenja ‒ u svojstvu izvjestitelja u sjeni

2

MIŠLJENJE o prijedlogu Uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavljanju okvira za pristup tržištu lučkih usluga i financijsku transparentnost luka

EMPL
09-01-2014 EMPL_AD(2014)521839

MIŠLJENJE o svemirskoj industrijskoj politici EU-a, razvijanje potencijala za gospodarski rast u svemirskom sektoru

AFET
24-09-2013 AFET_AD(2013)514674

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija

170

Zajednički prijedlog rezolucije o Pakistanu: nedavni slučajevi progona

16-04-2014 RC-B7-0399/2014

Zajednički prijedlog rezolucije o invaziji Rusije na Ukrajinu

12-03-2014 RC-B7-0263/2014

  Motion for a resolution on security and human trafficking in the Sinai

10-03-2014 B7-0256/2014

NB: Ovaj prijedlog rezolucije dostupan je samo na izvornom jeziku.

Pisana izjava/Pisane izjave

3

Pisana izjava o naglašavanju globalne dimenzije borbe protiv pedopornografskih sadržaja na internetu

15-04-2013 P7_DCL(2013)0003 Ne razmatra se

Pojedinosti

Emma McCLARKIN , Vicky FORD , Timothy KIRKHOPE , Mary HONEYBALL , Silvia COSTA , Richard HOWITT , Gay MITCHELL , Roberta ANGELILLI , Iva ZANICCHI , Maria Da Graça CARVALHO , Seán KELLY , Diane DODDS

Datum otvaranja : 15-04-2013
Datum isteka roka : 15-07-2013
Broj potpisnika : 132 - 15-07-2013

  Written declaration on a voluntary system of labelling in Braille format on the packaging of industrial products

23-03-2011 P7_DCL(2011)0014 Usvojeno

Pojedinosti

Konstantinos POUPAKIS , Richard HOWITT , Ádám KÓSA , Eva LICHTENBERGER , Cecilia WIKSTRÖM

Datum otvaranja : 23-03-2011
Datum isteka roka : 23-06-2011
Usvojeno (dana) : 23-06-2011
Usvojen tekst (s popisom potpisnika) : P7_TA(2011)0299
Broj potpisnika : 447 - 23-06-2011

  Written declaration on accepting responsibility for the Holocaust

08-02-2010 P7_DCL(2010)0007 Ne razmatra se

Pojedinosti

Richard HOWITT , Bogusław SONIK , Alexander Graf LAMBSDORFF , Marek SIWIEC , Dennis de JONG

Datum otvaranja : 08-02-2010
Datum isteka roka : 20-05-2010
Broj potpisnika : 120 - 20-05-2010

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja

36

  'Mission for Growth to Israel': expansion of bilateral cooperation

16-04-2014 E-004914/2014 Komisija

  'Mission for Growth to Israel': business and human rights

16-04-2014 E-004913/2014 Komisija

  EU support for women with autism

16-04-2014 E-004912/2014 Komisija

  VP/HR - Corporate social responsibility in Burma/Myanmar

01-10-2012 E-008756/2012 Komisija

  Corporate social responsibility in Burma/Myanmar

28-09-2012 P-008754/2012 Komisija

  UK requests for state aid for the Coryton refinery in Essex

14-06-2012 P-005944/2012 Komisija

  EU policy on the West Bank and East Jerusalem

19-04-2012 O-000104/2012 Komisija

  EU policy on the West Bank and East Jerusalem

19-04-2012 O-000103/2012 Vijeće

  Temporary Agency Workers Directive

02-12-2011 E-011726/2011 Komisija

Parlamentarne aktivnosti na plenarnoj sjednici ‒ 6. saziv

Govor(i) na plenarnoj sjednici

127

  Humanitarian situation of Camp Ashraf residents

24-04-2009 P6_CRE(2009)04-24(5.3)

  Explanations of vote

24-04-2009 P6_CRE(2009)04-24(8)

A6-0234/2009 - REPORT Report with a proposal for a European Parliament recommendation to the Council on non-proliferation and the future of the Treaty on the Non-Proliferation of Nuclear Weapons (NPT)

  Recommendation to the Council on the new EU-Russia agreement (debate)

01-04-2009 P6_CRE(2009)04-01(12)

  Explanations of vote

24-03-2009 P6_CRE(2009)03-24(5)

A6-0132/2009 - REPORT Report with a proposal for a European Parliament recommendation to the Council on the EU priorities for the 64th Session of the UN General Assembly

  Future of the car industry (debate)

24-03-2009 P6_CRE(2009)03-24(11)

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja

2

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija

15

  JOINT MOTION FOR A RESOLUTION on the situation in the Gaza Strip

13-01-2009 RC-B6-0051/2009

  JOINT MOTION FOR A RESOLUTION on Kashmir

09-07-2008 RC-B6-0349/2008

  MOTION FOR A RESOLUTION on allegations of Mass graves in Indian-Administered Kashmir

08-07-2008 B6-0368/2008

NB: Ovaj prijedlog rezolucije dostupan je samo na izvornom jeziku.

  JOINT MOTION FOR A RESOLUTION on the situation in the Gaza Strip

19-02-2008 RC-B6-0066/2008

  MOTION FOR A RESOLUTION on the situation in Gaza

13-02-2008 B6-0069/2008

  JOINT MOTION FOR A RESOLUTION on the case of the BBC journalist Alan Johnston

25-04-2007 RC-B6-0159/2007

Pisana izjava/Pisane izjave

5

  Written declaration on Colombia and the GSP plus trade preference

20-10-2008 P6_DCL(2008)0090 Ne razmatra se

Pojedinosti

Richard HOWITT , Caroline LUCAS , Patrick GAUBERT , Helmuth MARKOV , Renate WEBER

Datum otvaranja : 20-10-2008
Datum isteka roka : 05-02-2009
Broj potpisnika : 138 - 09-02-2009

  Written declaration on the discrimination and institutionalisation of children with disabilities in the European Union

09-04-2008 P6_DCL(2008)0024 Ne razmatra se

Pojedinosti

Kathy SINNOTT , Bas BELDER , Elly de GROEN-KOUWENHOVEN , Marie PANAYOTOPOULOS-CASSIOTOU , Richard HOWITT

Datum otvaranja : 09-04-2008
Datum isteka roka : 15-07-2008
Broj potpisnika : 213 - 10-07-2008

  Written declaration on "dys"crimination and social exclusion affecting children with "dys"abilities

18-06-2007 P6_DCL(2007)0064 Usvojeno

Pojedinosti

Marie PANAYOTOPOULOS-CASSIOTOU , Richard HOWITT , Kathy SINNOTT , Roberta ANGELILLI , Anna ZÁBORSKÁ

Datum otvaranja : 18-06-2007
Datum isteka roka : 25-10-2007
Usvojeno (dana) : 13-11-2007
Usvojen tekst (s popisom potpisnika) : P6_TA(2007)0506
Broj potpisnika : 432 - 25-10-2007

  Written declaration on the French National Assembly’s adoption of a law criminalising denial of the ‘Armenian genocide of 1915’

13-11-2006 P6_DCL(2006)0080 Ne razmatra se

Pojedinosti

Michael CASHMAN , Andrew DUFF , Richard HOWITT

Datum otvaranja : 13-11-2006
Datum isteka roka : 23-02-2007
Broj potpisnika : 38 - 23-02-2007

  Written declaration on rheumatic diseases

05-07-2005 P6_DCL(2005)0041 Usvojeno

Pojedinosti

Richard HOWITT , David HAMMERSTEIN , Ursula STENZEL , Adamos ADAMOU , Grażyna STANISZEWSKA

Datum otvaranja : 05-07-2005
Datum isteka roka : 05-10-2005
Usvojeno (dana) : 13-10-2005
Usvojen tekst (s popisom potpisnika) : P6_TA(2005)0389
Broj potpisnika : 406 - 05-10-2005

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja

31

  Child labour

29-05-2008 E-3220/2008 Komisija

  Palestinian prisoners in Israeli jails

15-04-2008 O-0041/2008 Komisija

  Palestinian prisoners in Israeli jails

15-04-2008 O-0040/2008 Vijeće

  Renewal of the regulation on GSP+ status for beneficiary countries

07-04-2008 H-0248/2008 Vijeće

  The UN Convention on the Rights of Persons with Disabilities

02-04-2008 H-0240/2008 Komisija

  Reduced VAT rates on audio books for blind people

06-03-2008 E-1571/2008 Komisija

  Ensuring victims' rights in Colombia

16-01-2008 E-0211/2008 Komisija

  Revision of the Copyrights Directive

12-12-2007 P-6415/2007 Komisija

  Urban Transport Green Paper

28-09-2007 E-4906/2007 Komisija

Parlamentarne aktivnosti na plenarnoj sjednici ‒ 5. saziv

Govor(i) na plenarnoj sjednici

103

  Vote (continuation)

22-04-2004 P5_CRE(2004)04-22(5)

  Pakistan

21-04-2004 P5_CRE(2004)04-21(11)

  Human rights in 2003 and EU policy

21-04-2004 P5_CRE(2004)04-21(12)

  Enlargement / Candidate countries (continuation)

10-03-2004 P5_CRE(2004)03-10(4)

  Question Time (Commission)

09-03-2004 P5_CRE(2004)03-09(12)

  EU policy towards South Caucusus

26-02-2004 P5_CRE(2004)02-26(2)

  Vote (continuation)

26-02-2004 P5_CRE(2004)02-26(5)

  Question Time (Commission)

10-02-2004 P5_CRE(2004)02-10(10)

  EU-UN relations

29-01-2004 P5_CRE(2004)01-29(1)

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja

2

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija

14

  MOTION FOR A RESOLUTION on forced marriage

07-10-2002 B5-0438/2002

  JOINT MOTION FOR A RESOLUTION on the financing of development aid

05-02-2002 RC-B5-0034/2002

  MOTION FOR A RESOLUTION on the financing of development aid

31-01-2002 B5-0036/2002

  JOINT MOTION FOR A RESOLUTION on human rights

15-02-2000 RC-B5-0126/2000

  JOINT MOTION FOR A RESOLUTION on protection for volunteer and humanitarian workers

19-01-2000 RC-B5-0026/2000/rev. 1

  MOTION FOR A RESOLUTION On human rights violations connected to the Chad Cameroon Oil and Pipeline project

17-01-2000 B5-0081/2000

NB: Ovaj prijedlog rezolucije dostupan je samo na izvornom jeziku.

Pisana izjava/Pisane izjave

2

  Written declaration on the rights of deafblind people

12-01-2004 P5_DCL(2004)0001 Usvojeno

Pojedinosti

Richard HOWITT , Mario MANTOVANI , Elizabeth LYNNE , Patricia McKENNA , Ilda FIGUEIREDO

Datum otvaranja : 12-01-2004
Datum isteka roka : 12-04-2004
Usvojeno (dana) : 01-04-2004
Usvojen tekst (s popisom potpisnika) : P5_TA(2004)0277
Broj potpisnika : 323 - 01-04-2004

  Written declaration on non-discrimination towards the state of health of disabled persons

28-11-2001 P5_DCL(2001)0014 Ne razmatra se

Pojedinosti

Elizabeth MONTFORT , Hiltrud BREYER , Alexandre VARAUT , Marie-Thérèse HERMANGE , Richard HOWITT

Datum otvaranja : 28-11-2001
Datum isteka roka : 28-02-2002
Broj potpisnika : 111 - 28-02-2002

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja

97

  Mid-term review of the sugar regime

26-02-2004 H-0126/2004 Komisija

  The Baku-Ceyhan pipeline

26-01-2004 H-0038/2004 Komisija

  Support for the UN Working Group on Indigenous Peoples

26-01-2004 H-0037/2004 Vijeće

  Peace process in Sri Lanka

16-12-2003 H-0835/2003 Komisija

  Multi-annual strategic Programme for EU external relations

16-12-2003 H-0834/2003 Vijeće

  Paying for our promise to end poverty

12-11-2003 O-0071/2003 Komisija

  Annual report on Turkey

23-10-2003 E-3249/2003 Komisija

Izjave (7. parlamentarni saziv)