Andrea RAGGIO : 3. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Az Európai Baloldali Unió Csoportja - Az elnökség tagja
  • 21-01-1992 / 11-01-1993 : Az Európai Baloldali Unió Csoportja - Tag
  • 12-01-1993 / 14-02-1993 : Szocialista Csoport - Tag
  • 15-02-1993 / 20-04-1993 : Szocialista Csoport - Az elnökség tagja
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : az Európai Szocialisták Pártjának képviselőcsoportja - Az elnökség tagja

Nemzeti pártok 

  • 25-07-1989 / 31-12-1990 : Partito comunista italiano (Olaszország)
  • 01-01-1991 / 18-07-1994 : Partito democratico della sinistra (Olaszország)

Quaestor 

  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Európai Parlament
  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Az Európai Parlament Elnöksége
  • 15-01-1992 / 18-01-1994 : Az Európai Parlament Elnöksége
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Európai Parlament

Képviselok 

  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Quaestorok
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Regionális Politikai és Regionális Tervezési Bizottság
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : A Mashreq országokkal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : A Kanadával való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Quaestorok
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : A Regionális Politika, Regionális Tervezés és a Regionális és Helyi Hatóságok közötti Kapcsolatok Bizottsága
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : A Kanadával való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : A Kanadával való kapcsolatokért felelos küldöttség

Póttag 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Gazdasági, Pénzügyi és Iparpolitikai Bizottság
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Szociális, Foglalkoztatási és Munkakörnyezeti Bizottság
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Szociális, Foglalkoztatási és Munkakörnyezeti Bizottság
  • 16-03-1992 / 09-12-1992 : A Svédországgal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 10-12-1992 / 10-02-1993 : A Magyarországgal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : A Magyarországgal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Az EU-Magyarország Interparlamentáris Bizottsághoz delegáltak