Roberto FORMIGONI : 3. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Az Európai Néppárt Csoportja (Kereszténydemokrata Csoport) - Az elnökség tagja
  • 21-01-1992 / 06-05-1993 : Az Európai Néppárt Csoportja (Kereszténydemokrata Csoport) - Tag

Nemzeti pártok 

  • 25-07-1989 / 06-05-1993 : Democrazia cristiana (Olaszország)

Alelnök 

  • 25-07-1989 / 13-01-1992 : Európai Parlament
  • 25-07-1989 / 13-01-1992 : Az Európai Parlament Elnöksége

Képviselok 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Az Bulgáriával, Romániával és Albániával való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 15-09-1989 / 14-01-1992 : Ifjúsági, Kulturális, Oktatási, Média- ésSportbizottság
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : A Kínai Népköztársasággal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 15-01-1992 / 06-05-1993 : Külügyi és Biztonságpolitikai Bizottság
  • 11-02-1993 / 06-05-1993 : A Kínai Népköztársasággal való kapcsolatokért felelos küldöttség

Póttag 

  • 26-07-1989 / 15-09-1989 : Ifjúsági, Kulturális, Oktatási, Média- ésSportbizottság
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Politikai Ügyek Bizottsága
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : A Japánnal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 15-01-1992 / 06-05-1993 : Szociális, Foglalkoztatási és Munkakörnyezeti Bizottság
  • 25-02-1992 / 10-02-1993 : A Jugoszláv Köztársaságokkal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 11-02-1993 / 06-05-1993 : A volt Jugoszlávia Köztársaságaival való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 11-02-1993 / 06-05-1993 : A Japánnal való kapcsolatokért felelos küldöttség