Gianfranco AMENDOLA : 3. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Zöldek az Európai Parlamentben - Tag

Nemzeti pártok 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Verdi Europa (Olaszország)

Alelnök 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Környezeti, Közegészségügyi és Fogyasztóvédelemi Bizottság

Képviselok 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Környezeti, Közegészségügyi és Fogyasztóvédelemi Bizottság
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Az ASEAN tagállamaival és a Koreai Köztársasággal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Az Ausztráliával és Új-Zélanddal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Az Ausztráliával és Új-Zélanddal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Az Ausztráliával és Új-Zélanddal való kapcsolatokért felelos küldöttség

Póttag 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Jogügyek és Állampolgári Jogok Bizottsága
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Eljárási Szabályok, valamint a Mandátumot és Immunitást Vizsgáló Bizottság
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Jogügyek és Állampolgári Jogok Bizottsága
  • 31-01-1992 / 10-02-1993 : A Kanadával való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : A Kanadával való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : A Kanadával való kapcsolatokért felelos küldöttség