Günter RINSCHE : 3. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Az Európai Néppárt Csoportja (Kereszténydemokrata Csoport) - Az elnökség tagja

Nemzeti pártok 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Németország)

Elnök 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Az ASEAN tagállamaival és a Koreai Köztársasággal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 05-02-1992 / 10-02-1993 : Az ASEAN tagállamaival, az ASEAN Interparlamentáris Szervezetével (AIPO) és a Koreai Köztársasággal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Az ASEAN tagállamaival, az ASEAN Interparlamentáris Szervezetével (AIPO) és a Koreai Köztársasággal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Az ASEAN tagállamaival, az ASEAN Interparlamentáris Szervezetével (AIPO) és a Koreai Köztársasággal való kapcsolatokért felelos küldöttség

Képviselok 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Eljárási Szabályok, valamint a Mandátumot és Immunitást Vizsgáló Bizottság
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Energia, Kutatás és Technika Bizottság
  • 27-07-1989 / 14-09-1989 : Európai Parlamenti Tagok az afrikai, karib-tengeri és Csendes-óceáni államok és az EGK (ACP-EGK) közötti szerzodés közgyulésénél
  • 15-01-1992 / 16-01-1992 : Eljárási Szabályok, valamint a Mandátumot és Immunitást Vizsgáló Bizottság
  • 15-01-1992 / 04-02-1992 : Az ASEAN tagállamaival, az ASEAN Interparlamentáris Szervezetével (AIPO) és a Koreai Köztársasággal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Energia, Kutatás és Technika Bizottság

Póttag 

  • 26-07-1989 / 14-09-1989 : Gazdasági, Pénzügyi és Iparpolitikai Bizottság
  • 11-10-1989 / 06-10-1991 : Közlekedési és Idegenforgalmi Bizottság
  • 07-07-1991 / 14-01-1992 : Politikai Ügyek Bizottsága
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Külügyi és Biztonságpolitikai Bizottság
  • 17-01-1992 / 18-07-1994 : Eljárási Szabályok, valamint a Mandátumot és Immunitást Vizsgáló Bizottság
  • 25-02-1992 / 10-02-1993 : Az EK-Ciprus Interparlamentáris Bizottsághoz delegáltak
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Az EK-Ciprus Interparlamentáris Bizottsághoz delegáltak
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Az EU-Ciprus Interparlamentáris Bizottsághoz delegáltak