Rui AMARAL : 3. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 25-07-1989 / 26-01-1992 : Liberális és Demokrata Reformisták Csoportja - Alelnök
  • 27-01-1992 / 18-07-1994 : Liberális és Demokrata Reformisták Csoportja - Tag

Nemzeti pártok 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Social Democrata (Portugália)

Elnök 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Közlekedési és Idegenforgalmi Bizottság

Alelnök 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Közlekedési és Idegenforgalmi Bizottság

Képviselok 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : A Ciprussal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Az ASEAN tagállamaival, az ASEAN Interparlamentáris Szervezetével (AIPO) és a Koreai Köztársasággal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Az ASEAN tagállamaival, az ASEAN Interparlamentáris Szervezetével (AIPO) és a Koreai Köztársasággal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Az ASEAN tagállamaival, az ASEAN Interparlamentáris Szervezetével (AIPO) és a Koreai Köztársasággal való kapcsolatokért felelos küldöttség

Póttag 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Szociális, Foglalkoztatási és Munkakörnyezeti Bizottság
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Gazdasági, Pénzügyi és Iparpolitikai Bizottság
  • 10-05-1990 / 18-02-1991 : Politikai Ügyek Bizottsága
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Az Ausztráliával és Új-Zélanddal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Gazdasági, Pénzügyi és Iparpolitikai Bizottság
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Az Ausztráliával és Új-Zélanddal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Az Ausztráliával és Új-Zélanddal való kapcsolatokért felelos küldöttség