François M.G.A.Ch.F. ROELANTS DU VIVIER : 2. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 24-07-1984 / 09-03-1986 : Szivárvány (Rainbow) Csoport: Az Európai Baloldai Zöld Alternatívok szövetsége, az Agelev-Ecolo és Dán Népi Mozgalom az Európai Uniós tagság ellen - Tag
  • 10-03-1986 / 03-12-1986 : Szivárvány (Rainbow) Csoport: Az Európai Baloldai Zöld Alternatívok szövetsége, az Agelev-Ecolo és Dán Népi Mozgalom az Európai Uniós tagság ellen - Elnök
  • 04-12-1986 / 04-03-1987 : Szivárvány (Rainbow) Csoport: Az Európai Baloldai Zöld Alternatívok szövetsége, az Agelev-Ecolo és Dán Népi Mozgalom az Európai Uniós tagság ellen - Elnök
  • 05-03-1987 / 24-07-1989 : Szivárvány (Rainbow) Csoport: Az Európai Baloldai Zöld Alternatívok szövetsége, az Agelev-Ecolo és Dán Népi Mozgalom az Európai Uniós tagság ellen - Tag

Nemzeti pártok 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti écologiste (Belgium)

Alelnök 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Környezeti, Közegészségügyi és Fogyasztóvédelemi Bizottság

Képviselok 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Környezeti, Közegészségügyi és Fogyasztóvédelemi Bizottság
  • 11-02-1985 / 09-03-1986 : A Maghreb országokkal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : A Maghreb országokkal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : A Maghreb országokkal (Algéria, Marokkó és Tunézia) való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : A Maghreb országokkal (Algéria, Marokkó és Tunézia) való kapcsolatokért felelos küldöttség

Póttag 

  • 11-09-1984 / 20-01-1987 : Mezogazdasági, Halászati és Vidékfejlesztési Bizottság
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Mezogazdasági, Halászati és Vidékfejlesztési Bizottság