Jochen van AERSSEN : 2. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Az Európai Néppárt Csoportja (Kereszténydemokrata Csoport) - Tag

Nemzeti pártok 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Németország)

Alelnök 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Külgazdasági Kapcsolatok Bizottsága

Képviselok 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Intézményi Ügyek Bizottsága
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Külgazdasági Kapcsolatok Bizottsága

Póttag 

  • 26-07-1984 / 07-11-1985 : Fejlesztési és Együttmuködési Bizottság
  • 08-11-1985 / 01-05-1986 : Ifjúsági, Kulturális, Oktatási, Információs ésSportbizottság
  • 02-05-1986 / 20-01-1987 : Fejlesztési és Együttmuködési Bizottság
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Fejlesztési és Együttmuködési Bizottság