Rui Manuel ALMEIDA MENDES : 2. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 01-01-1986 / 05-04-1987 : Liberális és Demokrata Reformisták Csoportja - Alelnök
  • 06-04-1987 / 13-09-1987 : Liberális és Demokrata Reformisták Csoportja - Tag

Nemzeti pártok 

  • 01-01-1986 / 13-09-1987 : Partido Social Democrata (Portugália)

Alelnök 

  • 23-04-1986 / 20-01-1987 : Politikai Ügyek Bizottsága
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Politikai Ügyek Bizottsága

Képviselok 

  • 16-01-1986 / 23-04-1986 : Politikai Ügyek Bizottsága
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : A Maghreb országokkal (Algéria, Marokkó és Tunézia) való kapcsolatokért felelos küldöttség