Alessandro FONTANA : 4. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 19-07-1994 / 28-08-1994 : A Forza Europa Csoport - Alelnök
  • 29-08-1994 / 04-07-1995 : A Forza Europa Csoport - Az elnökség tagja
  • 05-07-1995 / 10-12-1996 : Egyesülés Európáért Csoport - Az elnökség tagja
  • 11-12-1996 / 19-01-1997 : Az Európai Néppárt Csoportja (Kereszténydemokrata Csoport) - Tag
  • 20-01-1997 / 19-07-1999 : Az Európai Néppárt Csoportja (Kereszténydemokrata Csoport) - Az elnökség tagja

Nemzeti pártok 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Centro cristiano democratico (Olaszország)

Elnök 

  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Petíciós Bizottság

Alelnök 

  • 20-07-1994 / 13-01-1997 : Európai Parlament
  • 20-07-1994 / 13-01-1997 : Az Európai Parlament Elnöksége

Képviselok 

  • 21-07-1994 / 26-07-1994 : Noi Jogok Bizottsága
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Biztonsági és Leszerelési Albizottság
  • 17-11-1994 / 17-11-1994 : A Cseh Köztársasággal, a Szlovák Köztársasággal és Szlovéniával való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kulturális, Ifjúsági, Oktatási és Médiabizottság

Póttag 

  • 23-09-1994 / 10-10-1995 : Külügyi, Biztonsági és Védelempolitikai Bizottság
  • 19-10-1995 / 15-01-1997 : Kulturális, Ifjúsági, Oktatási és Médiabizottság
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : A Közép-Amerikával és Mexikóval való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 20-01-1997 / 19-07-1999 : Külügyi, Biztonsági és Védelempolitikai Bizottság
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : A Közép-Amerikával és Mexikóval való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : A Közép-Amerikával és Mexikóval való kapcsolatokért felelos küldöttség