Friedhelm FRISCHENSCHLAGER : 4. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : az Európai Liberális, Demokrata és Reformpárt képviselőcsoportja - Az elnökség tagja

Nemzeti pártok 

  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : Liberales Forum (Ausztria)

Alelnök 

  • 30-01-1997 / 23-02-1999 : A Szlovéniával való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Az EU-Szlovénia Interparlamentáris Bizottsághoz delegáltak

Képviselok 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Külügyi, Biztonsági és Védelempolitikai Bizottság
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Emberi Jogi Albizottsága
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : A Szlovéniával való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : A Szlovéniával való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Intézményi Ügyek Bizottsága
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Biztonsági és Leszerelési Albizottság

Póttag 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Intézményi Ügyek Bizottsága
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Külügyi, Biztonsági és Védelempolitikai Bizottság
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Emberi Jogi Albizottsága
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Az EU-Magyarország Interparlamentáris Bizottsághoz delegáltak