Daniela RASCHHOFER : 5. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : független képviselők

Nemzeti pártok 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Freiheitliche Partei Österreichs (Ausztria)

Képviselok 

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Ipari, Külkereskedelemi, Kutatási, Energetikai Bizottság
  • 14-09-1999 / 04-10-1999 : Az afrikai, karib-tengeri, csendes-óceáni és az Európai Uniós (ACP-EU) országok közötti szerzodés Interparlamentáris Közgyuléséhez delegált Európai Parlamenti tagok
  • 29-09-1999 / 14-01-2002 : A Svájccal, Izlanddal és Norvégiával való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Ipari, Külkereskedelmi, Kutatási és Energiaügyi Bizottság
  • 06-02-2002 / 30-04-2004 : Az EU-Magyarország Parlamenti Vegyes Bizottságba delegált küldöttség

Póttag 

  • 22-07-1999 / 16-09-1999 : Kulturális, Ifjúsági, Oktatási, Média és Sportbizottság
  • 22-07-1999 / 14-01-2002 : No Jogok és Esélyegyenloség Bizottsága
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottság

all-activities 

Részvétel a plenáris ülés vitáiban 
A plenáris ülésen elhangzott beszédek és a plenáris vitákhoz kapcsolódó írásbeli nyilatkozatok. 204. cikk és 171. cikk (11) bekezdés

Állásfoglalásra irányuló indítvány(ok) 
A képviselők egyéni indítványokat nyújthatnak be az EU tevékenységi körébe tartozó kérdésekben. Az indítványt megfontolásra a felelős bizottság elé terjesztik. 143. cikk

Parlamenti kérdés(ek) 
Vitára bocsátandó, szóbeli választ igénylő kérdést benyújthat bizottság, képviselőcsoport vagy a Parlament összes képviselőjének legalább 5%-a. A címzettek más uniós intézmények. Az Elnökök Értekezlete dönti el, hogy a kérdések felkerülnek-e és milyen sorrendben egy adott plenáris ülés végleges napirendtervezetére. 128. cikk