Adam FERGUSSON : 1. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 17-07-1979 / 10-04-1983 : Európai Demokraták Csoportja - Tag
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Európai Demokraták Csoportja - Az elnökség tagja

Nemzeti pártok 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Conservative and Unionist Party (Egyesült Királyság)

Alelnök 

  • 22-09-1982 / 23-07-1984 : Politikai Ügyek Bizottsága

Képviselok 

  • 20-07-1979 / 21-09-1982 : Politikai Ügyek Bizottsága
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : A Kelet-Európával való kapcsolatokért felelos küldöttség