Pietro ADONNINO : 1. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Az Európai Néppárt Csoportja (Kereszténydemokrata Csoport) - Tag

Nemzeti pártok 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Democrazia cristiana (Olaszország)

Alelnök 

  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Eljárási Szabályok és Petíciós Bizottság

Képviselok 

  • 20-07-1979 / 20-01-1982 : Eljárási Szabályok és Petíciós Bizottság
  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Költségvetési Bizottság
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : A Japánnal való kapcsolatokért felelos küldöttség