José María RUIZ-MATEOS JIMÉNEZ DE TEJADA : 3. parlamenti ciklus 

Képviselőcsoportok 

  • 25-07-1989 / 11-09-1989 : független képviselők
  • 12-09-1989 / 18-07-1994 : Az Európai Demokrata Szövetség Csoportja - Alelnök

Nemzeti pártok 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Agrupación de Electores José María Ruiz-Mateos (Spanyolország)

Képviselok 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Gazdasági, Pénzügyi és Iparpolitikai Bizottság
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : A Öböl-országokkal és az Öböl Kooperációs Tanáccsal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : A Svájccal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Költségvetés-ellenorzési Bizottság
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Állampolgári Jogok és Belügyek Bizottsága
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : A Svájccal való kapcsolatokért felelos küldöttség
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : A Svájccal való kapcsolatokért felelos küldöttség