Henna VIRKKUNEN : CV 

Oriģinālvalodas versija : FI 

CV (par publicēto informāciju ir atbildīga pati deputāte)  
Atjaunināts 15/03/2016 

Izglītība (kvalifikācijas un diplomi) 

  • 2000 : humanitāro zinātņu bakalaura grāds, Jiveskiles universitāte
  • 2001 : maģistra grāds filozofijā, Jiveskiles universitāte, specializācijas temats: žurnālistika, papildu temati: Eiropas integrācija, politikas zinātne, pētījumi par dzimumu aspektu, komunikācijas studijas
  • 2006 : pēcdiploma grāds filozofijā, Jiveskiles universitāte, disertācijas nosaukums "Ministrs var vainot tikai pats sevi", pētījums par politiskiem skandāliem, kuri publiskoti plašsaziņas līdzekļos un kuru rezultātā atkāpušies ministri (no Juhantalo līdz Jäätteenmäki)

Profesionālā darbība 

  • 1988-1993 : dažādas darbvietas, cita starpā jāšanas instruktore, laikrakstu piegādātāja, saldējuma pārdevēja, pārdevēja saldumu veikalā un apģērbu veikalā
  • 1993-1998 : žurnāliste, cita starpā laikrakstā Keskisuomalainen un kā ārštata darbiniece
  • 1998 : preses sekretāra palīdze, Jiveskiles universitāte
  • 1998-2003 : partnere un komunikācijas plānotāja, Medita Communication
  • 2003-2006 : pētījumu stipendiāte, Jiveskiles universitāte, Komunikācijas departaments

Politiskā darbība 

Amati politiskajā partijā vai valsts mēroga arodbiedrībā  
  • 2007-2014 : Somijas parlamenta deputāte no Kokoomus (Nacionālās koalīcijas) partijas
  • 2008-2014 : priekšsēdētāja vietniece, Kokoomus partija
  • 2008-2011 : Sieviešu nodaļas vadītāja, Kokoomus partija
  • 2004-2006 : Centrālās Somijas nodaļas vadītāja, Kokoomus partija
  • 2004-2006 : valdes locekle, Kokoomus partija
  • 1999-2004 : Politikas komitejas priekšsēdētāja vietniece, Kokoomus partija
Pienākumi vietējo pašvaldību iestādēs  
  • 1997-... : Jiveskiles pilsētas domes deputāte
  • 2005-2008 : Jiveskiles pilsētas domes priekšsēdētāja
  • 1995-1999 : Sporta komitejas locekle
  • 1999-2000 : Tehniskās komitejas priekšsēdētāja
  • 2001-2004 : Pilsētplānošanas komitejas priekšsēdētāja
Pienākumi reģionālo (rajonu) pašvaldību iestādēs  
  • 1997-2014 : Centrālās Somijas Reģionālās padomes locekle
  • 1999-2005 : priekšsēdētāja pirmā vietniece, Centrālās Somijas Reģionālā padome
Amati valsts parlamentā  
  • 2007-2014 : Somijas parlamenta deputāte
Amati valsts valdībā  
  • 19/12/2008-22/06/2011 : izglītības ministre (Vanhanen II un Kiviniemi valdībās)
  • 22/06/2011-04/04/2014 : valsts pārvaldes un pašvaldības lietu ministre (Katainen valdībā)
  • 04/04/2014-16/06/2014 : transporta un pašvaldības lietu ministre (Katainen valdībā)

Citas aktivitātes 

  • 2007-2008 : priekšsēdētāja, NaSy – Naiset Yhdessä ry
  • 2004 : raksts: Tämä järkyttää meidät kaikki, Journalismikritiikin vuosikirja 2004, ed. Jukka Pietiläinen

Kontakti