Franco BORGO : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru
  • 21-01-1992 / 18-07-1994 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru tal-bureau

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Democrazia cristiana (l-Italja)

President 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar il-Biedja, Sajd u l-Izvilupp Rurali

Viċi President 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar il-Biedja, Sajd u l-Izvilupp Rurali

Membri 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-AKP u l-KEE (AKP-KEE)

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur
  • 15-01-1992 / 25-02-1992 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Izlanda
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika Centrali u l-Messiku
  • 15-01-1992 / 31-01-1994 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud Awstrija-KE
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Estimi
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika Centrali u l-Messiku
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud UE-Awstrija
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika Centrali u l-Messiku