Mauro CHIABRANDO : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Democrazia cristiana (l-Italja)

Viċi President 

  • 21-01-1992 / 17-01-1993 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni

Membri 

  • 26-07-1989 / 15-09-1989 : Kumitat dwar ir-Relazzjonijiet Ekonomici Esterni
  • 26-07-1989 / 12-10-1990 : Kumitat dwar il-Kontroll ta’ l-Estimi
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Energija, Ricerka u Teknologija
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-AKP u l-KEE (AKP-KEE)
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Energija, Ricerka u Teknologija
  • 16-01-1992 / 20-01-1992 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 18-01-1993 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar il-Biedja, Sajd u l-Izvilupp Rurali
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar il-Biedja, Sajd u l-Izvilupp Rurali
  • 25-02-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Asja t’Isfel u l-Assocjazzjoni ta’ l-Asja t’Isfel ghall-Kooperazzjoni Regjonali (SAARC)
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Asja t’Isfel u l-Assocjazzjoni ta’ l-Asja t’Isfel ghall-Kooperazzjoni Regjonali (SAARC)
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Asja t’Isfel u l-Assocjazzjoni ta’ l-Asja t’Isfel ghall-Kooperazzjoni Regjonali (SAARC)