Pasqualina NAPOLETANO : Is-sitt leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Grupp Soċjalista fil-Parlament Ewropew - Viċi President

Partiti nazzjonali 

  • 21-07-2004 / 18-02-2008 : Democratici di Sinistra (l-Italja)
  • 19-02-2008 / 13-07-2009 : Sinistra Democratica (l-Italja)

Membri 

  • 21-07-2004 / 06-06-2005 : Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Sottokumitat għad-Drittijiet tal- Bniedem
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Magreb u l-Unjoni tal-Magreb Għarbi (inkluża il-Libja)
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari Ewromediterranja
  • 07-06-2005 / 14-01-2007 : Kumitat għall-Affarijiet Barranin
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Kumitat għall-Affarijiet Barranin
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Sottokumitat għad-Drittijiet tal- Bniedem
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Kumitat għall-Affarijiet Barranin
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Sottokumitat għad-Drittijiet tal- Bniedem
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-Magreb u l-Unjoni tal-Magreb Għarbi (inkluża il-Libja)
  • 23-05-2007 / 13-07-2009 : Delegazzjoni għall-Assemblea Parlamentari Euro-Latina-Amerikana

Sostitut 

  • 21-07-2004 / 06-06-2005 : Kumitat għall-Affarijiet Barranin
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-pajjiżi tal-Maxreq
  • 14-10-2004 / 08-06-2005 : Kumitat temporanju għall-isfidi politiċi u l-mezzi baġitarji ta' l-Unjoni wara t-tkabbir 2007-2013
  • 07-11-2005 / 14-01-2007 : Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Kumitat għall-Iżvilupp
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Delegazzjoni għar-relazzjonijiet mal-pajjiżi tal-Maxreq

all-activities 

Kontributi għal dibattiti plenarji 
Diskorsi magħmula matul is-sessjoni plenarja u dikjarazzjonijiet bil-miktub relatati mad-dibattiti fil-plenarja. Artikoli 204 u 171(11) tar-Regoli ta' Proċedura

Rapport(i) - bħala rapporteur 
Rapporteur jinħatar fil-kumitat parlamentari responsabbli biex jabbozza rapport dwar proposti ta' natura leġiżlattiva jew baġitarja, jew kwistjonijiet oħra. Huma u jabbozzaw ir-rapport tagħhom, ir-rapporteurs jistgħu jikkonsultaw ma' esperti u ma' partijiet interessati rilevanti. Huma responsabbli wkoll għall-abbozzar ta' emendi ta' kompromess u għal negozjati ma' shadow rapporteurs. Ir-rapporti adottati fil-livell tal-kumitat imbagħad jiġu eżaminati u vvotati fil-plenarja. Artikolu 55

Proposta/i għal riżoluzzjoni 
Il-Membri jistgħu jressqu mozzjoni individwali fuq kwistjonijiet li jaqgħu fl-isfera ta' attività tal-UE. Dawn il-mozzjonijiet jingħaddu lill-kumitat responsabbli għall-konsiderazzjoni tiegħu. Artikolu 143

Mistoqsija/jiet parlamentari 
Il-mistoqsijiet għal tweġiba orali b'dibattitu jistgħu jitqiegħdu fuq il-Mejda minn kumitat, grupp politiku jew tal-lanqas 5 % tal-Membri li jagħmlu parti mill-Parlament. Id-destinatarji huma l-istituzzjonijiet l-oħra tal-UE. Il-Konferenza tal-Presidenti tiddeċiedi jekk u f'liema ordni l-mistoqsijiet jitqiegħdu fl-abbozz definittiv tal-aġenda ta' seduta plenarja. Artikolu 128 tar-Regoli ta' Proċedura

Lista tal-Membri preżenti 
Dan ir-reġistru tal-attendenza huwa estratt mill-Minuti tas-seduti plenarji tas-sitt leġiżlatura. L-informazzjoni li fih qed tingħata għal skopijiet ta' informazzjoni biss u tkopri l-mandat ta' Membru fil-Parlament Ewropew. Din id-data mhijiex ipproċessata u ma tinkludix korrezzjonijiet għal assenza ġustifikata minħabba mard, leave tal-maternità/paternità, xogħol awtorizzat tad-delegazzjonijiet parlamentari eċċ.