Pierre CARNITI : Ir-raba’ leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Grupp tal-Partit tas-Soċjalisti Ewropej - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 19-07-1994 / 31-12-1998 : Partito democratico della sinistra (l-Italja)
  • 01-01-1999 / 19-07-1999 : Democratici di Sinistra (l-Italja)

Membri 

  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-UE)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali u l-Impieg
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud KE-Malta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud UE-Malta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar l-Impieg u Affarijiet Socjali

Sostitut 

  • 21-07-1994 / 15-12-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali