Rosaria BINDI : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru
  • 21-01-1992 / 18-07-1994 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru tal-bureau

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Democrazia cristiana (l-Italja)

President 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar il-Petizzjonijiet

Viċi President 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni

Membri 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar il-Jeddijiet tan-Nisa.
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-AKP u l-KEE (AKP-KEE)
  • 15-01-1992 / 17-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 15-01-1992 / 18-12-1992 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 17-09-1993 / 15-05-1994 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar iz-Zghazagh, Kultura, Edukazzjoni, l-Mezzi u Sport
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Legali u l-Jeddijiet tac-Cittadini
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar il-Libertajiet Civili u l-Affarijiet Interni
  • 17-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 18-12-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni