Gianfranco AMENDOLA : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Il-Grupp tal-Hodor fil-Parlament Ewropew - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Verdi Europa (l-Italja)

Viċi President 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur

Membri 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN u r-Repubblika tal-Korea (AIPO).
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstralja u z-Zelandja l-Gdida
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstralja u z-Zelandja l-Gdida
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstralja u z-Zelandja l-Gdida

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Legali u l-Jeddijiet tac-Cittadini
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura, l-verifika ta’ Kredenzjali u Immunitajiet
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Legali u l-Jeddijiet tac-Cittadini
  • 31-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Kanada
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Kanada
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Kanada