Yvon BRIANT : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 13-08-1992 : Grupp ta’ l-Alleanza Demokratika Ewropea - Viċi President

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 13-08-1992 : Centre national des indépendants (Franza)

Viċi President 

  • 26-07-1989 / 14-02-1992 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstrija

Membri 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Legali u l-Jeddijiet tac-Cittadini
  • 15-01-1992 / 13-08-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin u Sigurta’
  • 15-01-1992 / 13-08-1992 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud Awstrija-KE
  • 28-01-1992 / 13-08-1992 : Sottokumitat dwar is-Sigurta’ u Dizarmament

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici
  • 15-01-1992 / 13-08-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 13-02-1992 / 13-08-1992 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun