Pedro Manuel CANAVARRO : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 05-12-1990 : Grupp Socjalista - Membru
  • 06-12-1990 / 18-07-1994 : Grupp Qawsalla fil-Parlament Ewropew - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 17-02-1991 : Partido Socialista (il-Portugall)
  • 18-02-1991 / 18-07-1994 : Partido Renovador Democratico (il-Portugall)

Membri 

  • 26-07-1989 / 18-02-1991 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin u Sigurta’
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar iz-Zghazagh, Kultura, Edukazzjoni, l-Mezzi u Sport
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi tal-Maghreb u l-Unjoni Arbija tal-Maghreb
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar il-Kultura, Zghazagh, Edukazzjoni u l-Mezzi
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi tal-Maghreb u l-Unjoni Arbija tal-Maghreb
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi tal-Maghreb u l-Unjoni Arbija tal-Maghreb