Dita CHARANZOVÁ : Curriculum vitae 

Verżjoni oriġinali : CS 

Curriculum vitae (Il-Membru Parlamentari hija esklużivament responsabbli għall-informazzjoni pubblikata)  
Aġġornata: 25/02/2015 

Edukazzjoni (kwalifiki u diplomi) 

  • 09/1992-07/1996 : Università, oħrajn (livell universitarju): Università tal-Ekonomija ta' Praga, Ing.
  • 09/1997-08/1998 : Università, oħrajn (livell universitarju): Skola għad-Diplomatiċi f'Madrid, Master's
  • 09/1996-11/2001 : Università, oħrajn (livell universitarju): Università tal-Ekonomija ta' Praga, Ph.D.

Karriera professjonali 

  • 2000-2001 : OSKE, osservatur, żewġ missjonijiet qosra ta' osservazzjoni tal-elezzjonijiet fil-Kosovo (Organizzazzjoni Internazzjonali)
  • 08/2000-08/2001 : Programm tal-UE PHARE, Assistent Espert, Praga
  • 10/2001-06/2014 : Diplomatiku, Ministeru tal-Affarijiet Barranin tar-Repubblika Ċeka (servizz pubbliku, gvern)
  • 08/2005-08/2009 : Kap tal-Unità għall-Politika dwar in-Negozju u l-Iżvilupp, rappreżentanza permanenti tar-Repubblika Ċeka fl-UE, Brussell (servizz pubbliku, gvern)
  • 01/2012-06/2014 : Kap tal-istudjo ta' trażmissjoni MediaBox matul is-sessjonijiet parzjali tal-Assemblea Parlamentari tal-Kunsill tal-Ewropa (servizz pubbliku, gvern)
  • 03/2012-06/2014 : Konsulent (attivitajiet tal-professjonijiet liberi)

Kuntatt