José Vicente CARVALHO CARDOSO : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 14-07-1993 : Partido do Centro Democrático Social (il-Portugall)
  • 15-07-1993 / 18-07-1994 : sem partido (il-Portugall)

Membri 

  • 26-07-1989 / 13-10-1989 : Kumitat dwar l-Energija, Ricerka u Teknologija
  • 15-09-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar il-Biedja, Sajd u l-Izvilupp Rurali
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika t’Isfel
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar il-Biedja, Sajd u l-Izvilupp Rurali
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika t’Isfel
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika t’Isfel

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 12-09-1989 : Kumitat dwar il-Biedja, Sajd u l-Izvilupp Rurali
  • 11-10-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Energija, Ricerka u Teknologija
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Energija, Ricerka u Teknologija
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Sottokumitat dwar is-Sajd
  • 03-06-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni lill-KE-Kumitat Parlamentari Maghqud Arja Ekonomika Ewropea
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud Arja Ekonomika Ewropea