Rui AMARAL : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 26-01-1992 : Grupp Liberali u Riformisti Demokratici - Viċi President
  • 27-01-1992 / 18-07-1994 : Grupp Liberali u Riformisti Demokratici - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Social Democrata (il-Portugall)

President 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar it-Trasporti u t-Turizmu

Viċi President 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar it-Trasport u t-Turizmu

Membri 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ Cipru
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN u l-Organizzazzjoni Interparlamentari ASEAN (AIPO) u r-Repubblika tal-Korea.
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN u l-Organizzazzjoni Interparlamentari ASEAN (AIPO) u r-Repubblika tal-Korea.
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN u l-Organizzazzjoni Interparlamentari ASEAN (AIPO) u r-Repubblika tal-Korea.

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali, Impieg u l-Ambjent fuq ix-xoghol
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 10-05-1990 / 18-02-1991 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstralja u z-Zelandja l-Gdida
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstralja u z-Zelandja l-Gdida
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstralja u z-Zelandja l-Gdida