Christopher Murray JACKSON : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Grupp Demokratiku Ewropew - Viċi President
  • 21-01-1992 / 30-04-1992 : Grupp Demokratiku Ewropew - Membru
  • 01-05-1992 / 18-07-1994 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Conservative and Unionist Party (ir-Renju Unit)

Membri 

  • 26-07-1989 / 18-02-1991 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Gappun
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 18-02-1991 / 12-09-1991 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 11-03-1991 / 14-01-1992 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-AKP u l-KEE (AKP-KEE)
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 10-03-1991 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mar-Repubbliki tal-Gidkomuni ta’ l-Istati Indipendenti (GII)
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika t’Isfel
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 27-04-1992 / 18-07-1994 : Sottokumitat dwar l-Affarijiet Monetarji
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mar-Repubbliki tal-Gidkomuni ta’ l-Istati Indipendenti (GII)
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika t’Isfel
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mar-Repubbliki tal-Gidkomuni ta’ l-Istati Indipendenti (GII)
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika t’Isfel