Fred CATHERWOOD : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 04-02-1992 : Grupp Demokratiku Ewropew - Membru tal-bureau
  • 05-02-1992 / 30-04-1992 : Grupp Demokratiku Ewropew - Membru
  • 01-05-1992 / 18-07-1994 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Conservative and Unionist Party (ir-Renju Unit)

Viċi President 

  • 25-07-1989 / 13-01-1992 : Parlament Ewropew
  • 25-07-1989 / 13-01-1992 : Bureau

Viċi President 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin u Sigurta’

Membri 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali, Impieg u l-Ambjent fuq ix-xoghol
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Ungerija
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Kanada
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Kanada
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Kanada

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 15-09-1989 : Kumitat dwar iz-Zghazagh, Kultura, Edukazzjoni, l-Mezzi u Sport
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Uniti
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Uniti
  • 25-01-1994 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali, Impieg u l-Ambjent fuq ix-xoghol
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Uniti