John A.W. BIRD : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Grupp Socjalista - Membru
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Grupp tal-Partit tas-Soċjalisti Ewropej - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Labour Party (ir-Renju Unit)

Viċi President 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ Malta

Membri 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar ir-Relazzjonijiet Ekonomici Esterni
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud KE-Malta
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud KE-Malta
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud KE-Malta

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar il-Petizzjonijiet
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur
  • 15-01-1992 / 31-01-1994 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud Awstrija-KE
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar ir-Relazzjonijiet Ekonomici Esterni
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud UE-Awstrija