Petrus A.M. CORNELISSEN : Ir-raba’ leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 19-07-1994 / 27-07-1994 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru
  • 28-07-1994 / 19-01-1997 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru tal-bureau
  • 20-01-1997 / 19-07-1999 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Christen Democratisch Appèl (in-Netherlands)

President 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar it-Trasport u t-Turizmu

Viċi President 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstralja u z-Zelandja l-Gdida
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstralja u z-Zelandja l-Gdida
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstralja u z-Zelandja l-Gdida

Membri 

  • 21-07-1994 / 22-07-1994 : Kumitat dwar it-Trasport u t-Turizmu
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika Centrali u l-Messiku
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika Centrali u l-Messiku
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstralja u z-Zelandja l-Gdida
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar it-Trasport u t-Turizmu

Sostitut 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Kontroll ta’ l-Estimi
  • 29-09-1994 / 12-10-1995 : Kumitat dwar l-Estimi
  • 12-10-1995 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar il-Kontroll ta’ l-Estimi