Paraskevas AVGERINOS : Ir-raba’ leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 19-07-1994 / 05-09-1994 : Grupp tal-Partit tas-Soċjalisti Ewropej - Membru
  • 06-09-1994 / 19-07-1999 : Grupp tal-Partit tas-Soċjalisti Ewropej - Membru tal-bureau

Partiti nazzjonali 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Panellinio Socialistiko Kinima (il-Greċja)

Viċi President 

  • 19-07-1994 / 13-01-1997 : Parlament Ewropew
  • 19-07-1994 / 13-01-1997 : Bureau
  • 14-01-1997 / 19-07-1999 : Parlament Ewropew
  • 14-01-1997 / 19-07-1999 : Bureau

Membri 

  • 21-07-1994 / 16-02-1995 : Kumitat dwar l-Estimi
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Sottokumitat dwar id-Drittijiet Umani
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mat-Transkawkazu
  • 17-02-1995 / 15-01-1997 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mat-Transkawkazu
  • 16-01-1997 / 17-02-1997 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Sottokumitat dwar id-Drittijiet Umani
  • 17-02-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza

Sostitut 

  • 21-07-1994 / 17-02-1995 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza
  • 13-02-1995 / 15-01-1997 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 16-01-1997 / 03-02-1997 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Ukrajna, Belarus u Moldova
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Ukrajna, Belarus u Moldova
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Ukrajna, Belarus u Moldova