Hans R. NORD : It-tieni leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 24-07-1984 / 12-12-1985 : Grupp Liberali u Demokratiku - Membru
  • 13-12-1985 / 13-05-1988 : Grupp Liberali u Riformisti Demokratici - Viċi President
  • 14-05-1988 / 24-07-1989 : Grupp Liberali u Riformisti Demokratici - Viċi President

Partiti nazzjonali 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (in-Netherlands)

Viċi President 

  • 25-07-1984 / 19-01-1987 : Parlament Ewropew
  • 25-07-1984 / 19-01-1987 : Bureau

Kwestur 

  • 22-01-1987 / 24-07-1989 : Parlament Ewropew
  • 22-01-1987 / 24-07-1989 : Bureau

Membri 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Ewropa tal-Lvant
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Ewropa tal-Lvant
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 22-01-1987 / 24-07-1989 : Kwesturi

Sostitut 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Energija, Ricerka u Teknologija
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura u Petizzjonijiet
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura, l-verifika ta’ Kredenzjali u Immunitajiet