Maria Lisa CINCIARI RODANO : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Gruppi Komunisti u Alleati - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Partito comunista italiano (l-Italja)

President 

  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Kumitat ta’ nkjesta fis-sitwazzjoni tan-nisa fl-Ewropa

Membri 

  • 20-07-1979 / 27-09-1979 : Kumitat dwar l-Affarijiet Legali
  • 28-09-1979 / 18-06-1980 : Kumitat dwar iz-zghazagh, Kultura, Edukazzjoni, Informazzjoni u Sport
  • 18-06-1980 / 23-07-1984 : Kumitat dwar l-Affarijiet Legali
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi Mashreq