John de COURCY LING : It-tieni leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupp Demokratiku Ewropew - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Conservative and Unionist Party (ir-Renju Unit)

Viċi President 

  • 26-07-1984 / 12-09-1984 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 13-09-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni

Membri 

  • 12-02-1985 / 31-12-1985 : Delegazzjoni lill-Parlament Ewropew/Kumitat Maghqud Kortes Spanjola
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni

Sostitut 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar il-Biedja, Sajd u l-Izvilupp Rurali