Aldo BONACCINI : It-tieni leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Gruppi Komunisti u Alleati - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito comunista italiano (l-Italja)

Membri 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Izrael
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Izrael
  • 21-01-1987 / 26-10-1987 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Asja t’Isfel
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali

Sostitut 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Energija, Ricerka u Teknologija
  • 10-10-1984 / 16-01-1985 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar l-Energija, Ricerka u Teknologija