Magdeleine ANGLADE : It-tieni leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 24-07-1984 / 11-10-1987 : Grupp ta’ l-Alleanza Demokratika Ewropea - Membru
  • 12-10-1987 / 24-07-1989 : Grupp ta’ l-Alleanza Demokratika Ewropea - Membru tal-bureau

Partiti nazzjonali 

  • 24-07-1984 / 07-02-1988 : Centre national des indépendents et paysans (Franza)
  • 08-02-1988 / 24-07-1989 : Centre national des indépendants (Franza)

Viċi President 

  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Uniti
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Uniti

Membri 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici
  • 21-01-1987 / 20-02-1987 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 22-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar il-Jeddijiet tan-Nisa.
  • 20-02-1987 / 18-12-1987 : Kumitat dwar il-Kontroll ta’ l-Estimi

Sostitut 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali u l-Impieg
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici