Giuseppe AMADEI : It-tieni leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Grupp Socjalista - Membru tal-bureau

Partiti nazzjonali 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito socialista democratico italiano (l-Italja)

President 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura u Petizzjonijiet
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura, l-verifika ta’ Kredenzjali u Immunitajiet

Membri 

  • 26-07-1984 / 27-07-1984 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar il-Petizzjonijiet

Sostitut 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar ir-Relazzjonijiet Ekonomici Esterni
  • 21-07-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar il-Biedja, Sajd u l-Izvilupp Rurali