Victor ABENS : It-tieni leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 24-07-1984 / 05-04-1987 : Grupp Socjalista - Viċi President
  • 06-04-1987 / 24-07-1989 : Grupp Socjalista - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti ouvrier socialiste luxembourgeois (il-Lussemburgu)

Viċi President 

  • 11-02-1985 / 31-12-1985 : Delegazzjoni lill-Parlament Ewropew/Kumitat Maghqud Kortes Spanjola

Membri 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Estimi
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar iz-Zghazagh, Kultura, Edukazzjoni, Informazzjoni u Sport

Sostitut 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar il-Biedja, Sajd u l-Izvilupp Rurali
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar l-Estimi